Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Prezenty dla gości weselnych

Pudełka na upominki i ciasto dla gości

Najpierw goście otrzymują ozdobione zaproszenie na wesele. Potem przybywają na uroczystość, świetnie się bawią i odchodzą… Nie, nie. Nie z pustymi rękami. W Polsce już na dobre przyjął się zwyczaj obdarowywania gości weselnych upominkami. Najczęściej otrzymują oni pudełka z ciastem weselnym. To miły gest, który goście weselni sobie bardzo chwalą. W Polsce zwyczaj ten jest bardzo młody. Przywędrował do Polski z Zachodu. Goście weselni od lat obdarowywani są różnego rodzaju upominkami we Włoszech, we Francji, w Grecji czy w Wielkiej Brytanii. Oczywiście, w Stanach Zjednoczonych także. Coraz mniej polskich par młodych ma dylemat z tego zakresu. Większość nowożeńców wie, że prezenty dla gości są bardzo ważne. Pudełka z ciastami weselnymi to najczęstsze podarunki. Zdaniem wielu osób są jednak mało oryginalne. Dlatego coraz częściej pojawiają się pomysły dotyczące innych prezentów.

Ciasto sprawdzi się zawsze. Szczególnie, gdy znajduje się w ładnym opakowaniu. Pudełka na prezenty dla gości muszą bowiem robić wrażenie. Ważne, aby wyglądem przypominały wystrój sali, stołów, krzeseł, samochodu ślubnego itd. Ślub w dzisiejszych czasach to uroczystość, która musi być przede wszystkim spójna. Nawet takie drobiazgi, jakimi z pozoru są pudełka na ciasto czy inne upominki dla gości, muszą koniecznie pasować do reszty.

A jeżeli nie ciasto, to co? Można podarować np…. migdały. To bardzo, wbrew pozorom, uniwersalny prezent. Migdały symbolizują miłość, a wiadomo że to ona jest motywem przewodnim każdego wesela. Migdały mogą znajdować się np. w bardzo eleganckim woreczku z organzy. Mówi się, że pięć migdałów to nic innego jak pięć radosnych życzeń: szczęścia, zdrowia, pomyślności, drugiego życia oraz naturalnie miłości. Warto do takiego woreczka czy innego upominku, włożyć małą, zdobioną karteczkę z podziękowaniem. Goście będą na pewno zachwyceni i będą miło wspominać wesele. Warto zatem pamiętać o tym, że podarunki dla gości weselnych to w dzisiejszych czasach właściwie już konieczność.