Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ślubne dekoracje domu i bramy

Jak udekorować dom i bramę weselną

Dzień ślubu to dzień w stu procentach wyjątkowy. Wszystko nabiera zupełnie innego charakteru. Każdy szczegół jest niezwykle odświętny. Kościół, w którym para młoda poddaje się sakramentowi małżeństwa, dzięki odpowiedniej muzyce oraz dekoracjom zamienia się w miejsce jak z bajki – w pełni romantyczne! Podobnie sala weselna. Oczywiście, najbardziej olśniewają nowożeńcy. Przede wszystkim pani młoda, która na długo przed weselem wybiera dla siebie suknię ślubną. W jej wyglądzie także każdy detal powinien być dopieszczony. Nic dziwnego, że starannie dobiera buty, dodatki, biżuterię i oczywiście fryzurę ślubną. Jeżeli chodzi o to ostatnie, to bardzo modne są dzisiaj stroiki ślubne na włosach.

W wielu miejscach w Polsce występuje zwyczaj przystrajania bramy w domu panny młodej oraz pana młodego. Bardzo często w ozdabianiu tego miejsca pomaga rodzina, znajomi oraz sąsiedzi. Dom (a nawet blok, ponieważ klatki schodowe także się ozdabia) musi wyglądać wyjątkowo. Wszyscy z okolicy powinni w ten sposób zostać poinformowani, że oto osoba z tego domu bierze dzisiaj ślub, a więc że jest to najważniejszy dzień w jej życiu. Nad bramą przed domem często robi się łuk (wykonany z metalowego stelaża), który ozdabia się gałązkami, kwiatami, balonami czy bibułą. Oczywiście, nie może zabraknąć napisu w stylu „Szczęść Boże Młodej Parze” czy „Sto lat Nowożeńcom”.

Nie tylko brama przed domem zyskuje uroczysty charakter. Dom, w środku, także się ozdabia. A wszystko dlatego, że wedle tradycji, to właśnie tam para młoda otrzymuje błogosławieństwo od swoich rodziców oraz od teściów. Warto więc pomyśleć o delikatnych, białych, uroczystych dekoracjach, ponieważ w błogosławieństwie uczestniczą również goście. Nie chodzi jednak o przesadne stroiki i ogromną ilość balonów. Niech będzie skromnie, ale jednocześnie bardzo uroczyście. Na pewno świetnie sprawdzą się delikatne bukiety kwiatów czy ślubne stroiki w drzwiach domu. Oczywiście, wszystko musi ze sobą pasować. Kwiaty oraz kolory dekoracji w domu i na bramach weselnych (jak również na samochodzie, w kościele i na Sali weselnej) muszą być do siebie dopasowane. Tak, aby każdy miał poczucie spójności i pełnej elegancji!